Anasayfa » Soru – Cevap

Soru – Cevap

Bana sormak istediğiniz bazı soruların yanıtlarını bu sayfada bulabilirsiniz. Yanıtı olmayan soruları iletişim formu üzerinden iletebilirsiniz. 

Kişisel Sorular

Erzurum Atatürk Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Ayrıca Jena Fridrich Schiller Üniversitesinde DAAF eğitimimi tamamladım. 

Anadilim Türkçe. Almanca, İngilizce, Al Bakiyye ve Esperanto dillerini biliyorum. 

PHP, JS, HTML ve CSS dillerini biliyorum. Ruby + python dilleri üzerinde de çalışmalarım öğrenme mahiyetinde devam ediyor. 

Evet, her iki proje ve site de tarafımdan kurulmuştur. Birden fazla kişinin katkı ve destekleriyle büyümekte ve gelişimleri devam etmektedir. 

Yapay dil geliştirme işi benim için bir sanat ve rahatlatıcı hobi. Dil ve edebiyata olan ilgimi yapay dil geliştirerek daha da pekiştiriyorum. Benim için önemli bir stres ve sıkıntı giderci etkinlik. Bana haz, özgürlük ve rahatlık hissi veriyor. Bu yüzden yapay dil geliştirmeye ve geliştirenlere destek olmaya devam edeceğim.  

Meslekî Sorular

Şu an düzenli ve vardiyalı olarak bir şirkete bağlı olarak çalışıyorum. Ancak bağımsız (freelancer) olarak birçok alanda çalışmalarımı yürütüyorum. Kazancımı ve hayatımı da daha çok bu alanda sürdürüyorum. Bu yüzden  meslekî olarak kendimi şu şekilde tanımlayabilirim; 

Web tasarım uzmanı,

Web site – e-ticaret site çözümleyicisi,

SEO uzmanı,

Dijital pazarlama ve online reklam danışmanı,

Yapay dil geliştiricisi,

Gölge / bağımsız yazar ve editör,

Çevirmen,

Arama motoru geliştiricisi ve reklam uzmanı,

Sözlük ve wiki geliştiricisi

 

Teklif al sayfamda yer alan formu doldurup bana gerekli bilgileri ilettikten sona ben inceleyip, size mail olarak bir teklif sunuyorum. bu yaklaşık 3 ila 5 iş günü arasında değişiklik gösterebilir. bazı teklifleri ise aynı gün iletebilmekteyim. Siz uygun görürseniz ön ödemeli olarak projelendirmeyi yapıyor ve çalışmalarımı tamamladıktan sonra teslimat yapıyorum. 

Bütüncül bakış! Evet,  ben sadece bir web tasarımcı veya SEO uzmanı değilim. Ben, amacınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun dijital çözümler üretmeyi amaçlayan bir dijitalleştirici uzmanıyım. Firma veya bireysel olarak ihtiyaçlarınızı analiz ediyor ve gerekli web site, SEO, reklam, çeviri, makale vb. hizmetleri bir bütün olarak size sunuyorum. 

Hayır vermiyorum. İlk müşterilerime indirim yapıyorum. Çünkü benim çalışmalarımda  yapılan her işlemin mutlaka dönüşü ve geri bildirimi bulunuyor. 3 günlük çalışma bile 1 veya birkaç ay sonra ciddi biçimde olumlu dönüş sağlayabilmektedir. Bu yüzden deneme veya ücretsiz hizmet özel bir gerekçe ve talep olmadıkça sunmuyorum. 

Kredi kartı veya diğer ödeme yöntemleri ile hizmet almak istiyorsanız Hemen Tasarım mağazasından alım ve ödeme yapabilirsiniz. Ancak benim bireysel hizmetlerimden faydalanmak için sadece Havale/EFT yöntemi ile ödeme yapmanız gerekmektedir. 

En önemli adım sizin ihtiyaç ve taleplerinizi çözümlemek. İhtiyaçlarınızı taleplerinizie göre tespit ediyor ve o ihtiyaçlara uygun çözümleri projelendiriyorum. bu kapsamda bireysel, kurumsal veya e-ticaret web sitenizi hazırlıyorum. Bu web sitesi ve içeriklerini SEO uyumlu olarak hazırlıyor, özgün – SEO uyumlu makaleler yazıyor, çeviriler yapıyorum. Web site, ürün veya hizmetlerinize yönelik arama motoru ve online  reklamlamları organize ediyor ve markalaşmanızı sağlıyorum. Yine ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sözlük, wiki, analiz, pazarlama , sosyal medya vb. çözümleri sunuyorum. 

Diğer Sorular

Aldığınız ürün ve hizmetlere yönelik elbette iptal – iade ve cayma hakkınız mevcuttur. Satın alımlarda alanadı, hosting vb. ücretler kar olmaksızın 3. taraf kurum ve firmalara yapıldığı için bunların ücretleri iade edilmez. Diğer hizmetlerde ise tamamlanan ürün-hizmet ve proje kısımları için ücret kesintisi yapılır. Geriye kalan tüm ödeme size iade yapılır. Projelendirme için tarafların ortak onayı ile iş başlatılmış sayılır ve 16 saat süre ile iptal edilmesi durumunda herhangi bir kesinti olmadan tüm ücret iade edilir. Bu sürenin akabinde talep edilen iptal – iade süreçlerinde yukarıda belirtilen ödemeler haricindeki ücret iadesi yapılır. 

Tarafların anlaşmazlık yaşaması durumunda İstanbul Adli Mahkemeleri yetkilidir. Mahkeme kararı olmaksızın hiç bir suretle kişisel veya kurumsal bilgiler üçüncü taraflarla paylaşılamaz. Paylaşım talebi de anlaşmazlık olsa dahi sağlanamaz.

Anlaşmazlık durumunda sağlanan tüm hizmetler tarafımdan bildirim yapılmaksızın kesilebilir ve kapatılabilir. Hizmet kapatma hakkını saklı tutmaktayım. 

Telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz veri, içerik ve durumları bana bildirmenizi rica ediyorum. Tüm çalışmalarımda %100 özgünlük ve orijinallik ilkesine uyuyorum. Böyle bir talep durumunda inceleyip, tarafınıza dönüş yapmaktayım. Telif ihlali olmsı söz konusu olan veriler uyar – kaldır ilkesi gereği sistemden kaldırılır. Tarafıma bildirim ve uyarı yapılmadan açılan telif ihlal davaları ve yasal işlemlerde hiç bir sorumluluğum olmadığını ve iddiaları kabul etmediğimi belirtmek isterim.